پشتیبانی ۲۴ ساعته

09900779714 - 03132507594

شرایط بازگشت کالا

 هدف فروشگاه کاستوم رایان فقط فروش کالا و ارائه آن به مشتری نیست، هدف ما به دست آوردن سرمایه که همان رضایت خریداران است می باشد. سرمایه ما، مشتریان ما هستند و تمام تلاش و سعی خود را خواهیم کرد تا سرمایه خویش را افزایش دهیم.

در همین راستا جهت حل مشکلات احتمالی خریداران، پس از فروش کالا، قوانینی که خدمات پس از فروش نامیده می شوند را پیش بینی کرده ایم.

برای محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، فروشگاه کاستوم رایان 7 روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

شرایط بازگرداندن کالا

شرایط استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت کالا:

مطابق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک  در هر معامله از راه دور مصرف كننده بايد حداقل هفت روز كاري، وقت براي انصراف (حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل داشته باشد. تنها هزينه تحميلي بر مصرف كننده هزينه باز پس فرستادن كالا خواهد بود.

ماده 38- شروع اعمال حق انصراف به ترتيب زير خواهد بود:
الف – در صورت فروش كالا، از تاريخ تسليم كالا به مصرف كننده.
ب – در هر حال آغاز اعمال حق انصراف مصرف كننده پس از ارائه اطلاعاتي خواهد بود كه تامين كننده طبق مواد (33) و (34) اين قانون موظف به ارائه آن است.
ج- به محض استفاده مصرف كننده از حق انصراف، تامين كننده مكلف است بدون مطالبه هيچ گونه وجهي عين مبلغ دريافتي را در اسرع وقت به مصرف كننده مسترد نمايد.
د- حق انصراف مصرف كننده در مواردي كه شرايط خاصي بر نوع كالا و خدمات حاكم است اجرا نخواهد شد. موارد آن به موجب آيين نامه اي است كه در ماده (79) اين قانون خواهد آمد به شرح زیر می باشد :

1-اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:

1-1 این تفاوت ظرف مدت  24 ساعت کاری باید به فروشگاه کاستوم رایان اطلاع داده شود.

1-2 در صورتیکه این تفاوت از روی جعبه (رنگ، مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده و پلمپ به فروشگاه کاستوم رایان بازگردانده شود و در صورت باز شدن پلمپ یا استفاده از کالا امکان رسیدگی به درخواست مشتری وجود ندارد.

1-3 مسئولین فنی ظرف مدت 72 ساعت از دریافت کالا به بررسی تفاوت پرداخته و در صورت تایید کارشناس ، کالا برای مشتری تعویض می گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده می شود.

2-وجود ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده:

2-1 اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 1 روز کاری پس از دریافت کالا، به فروشگاه کاستوم رایان اطلاع داده شود.این سرویس اشکال‏‏‌های فنی  و ظاهری ( شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می‌شود.

2-2 پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه کاستوم رایان ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.

اقلام زیر شامل این بند نمی شوند:

انواع حافظه SSD و رَم ، باید توسط خود مشتری به گارانتی ارسال شود.

3- کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

3-1 آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فروشگاه کاستوم رایان از طریق تلفن، ایمیل و یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

3-2 لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه کاستوم رایان بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

3-3 مسئولین فنی ظرف مدت 72 ساعت از دریافت کالا به بررسی ایراد پرداخته و در صورت تایید کارشناس ، کالا برای مشتری تعویض می گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان ، کالا برای مشتری پس فرستاده می شود.

4- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

4-1 اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات فروشگاه کاستوم رایان (شماره تلفن 32507594-031) اطلاع داده شود.

4-2 اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود ، فروشگاه کاستوم رایان کالاهایی که هیچ کدام از گزینه های 1 تا 3 را شامل نشود مرجوع نمی کند.

4-3 به طور کلی کالاهای خاص و اجناس لوکس و کالاهایی که کم فروش می باشند و خصوصاً کالاهایی که به درخواست مشتری سفارشی سازی ( کاستوم ) شده اند از شرایط بازگشت کالا مستثنی می باشند.

4-4 استفاده از سرویس بازگشت کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود در غیر اینصورت امکان استفاده از سرویس بازگشت کالا از بین خواهد رفت.

5– اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

5-1 در صورتی که آسیب قبل از تحویل گرفتن بسته قابل مشاهده باشد ، مشتری میتواند از تحویل گرفتن بسته خودداری نماید تا کالا برای بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه کاستوم رایان مرجوع شود.

5-2 از آنجا که کالا بصورت حرفه ای در فروشگاه کاستوم رایان بسته بندی می شود و تحویل به موسسات حمل و نقل معتبر می شود ،هرگونه آسیب در حمل و نقل به عهده ی موسسه حمل و نقل کننده می باشد و فروشگاه کاستوم رایان تنها در صورت تایید شرکت حمل و نقل کننده خسارت را جبران می نماید.

5-3 کالای آسیب دیده باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه همه ی متعلقات و لوازم جانبی به انضمام صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده به فروشگاه کاستوم رایان ارسال شود.

5-4 مسئولین فنی ظرف مدت 72 ساعت از دریافت کالا به بررسی ایراد پرداخته و در صورت تایید کارشناس کالا برای مشتری تعویض می گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده می شود.

 

 کالا را چطور ارسال کنید؟

  لطفاً قبل از هر اقدامی  با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

–  از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش فروشگاه کاستوم رایان جداً، خودداری کنید.

–  برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل –باطری – دفترچه راهنما – کارت گارانتی – قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

–  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.(

–  فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید.

–  اگر ساکن اصفهان هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با فروشگاه کاستوم رایان تماس بگیرید.

–  در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا با فروشگاه کاستوم رایان تماس بگیرید.

–  کالای خریداری شده را داخل کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.

–  بسته خود را به آدرس: استان اصفهان- اصفهان، میدان احمدآباد، حدفاصل خیابان احمدآباد و بزرگمهر، مجتمع تجاری مهر، طبقه اول، واحد 17، فروشگاه کاستوم رایان ارسال کنید.

محاسبه هزینه ارسال:

–  اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه کاستوم رایان برسد، هزینه‌های ارسال به عهده مشتری است.

–  در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان فروشگاه کاستوم رایان ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

چگونگی روند رسیدگی به درخواست مشتری پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش :

–  کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه کاستوم رایان ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی  توسط کارشناسان فروشگاه کاستوم رایان تایید شود، کالا تعویض  یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار فروشگاه است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فروشگاه کاستوم رایان  بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه کاستوم رایان تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

–  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه کاستوم رایان در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا ی درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

–  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه کاستوم رایان ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.

همچنین برای رفع ایراد بین 10 الی 20 روز بسته به نوع خدمات شرکت گارانتی کننده زمان خواهد برد.

–  کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط  شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت فروشگاه کاستوم رایان هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد

–  از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

مواردی که شامل شرایط عودت نمیشود :

الف) باز کردن پلمپ دستگاه به هردلیلی

ب) مهمترین نکته این است که بعضی از مشتریان به اشتباه فکر میکنند که اگر تا 7 روز از خرید کالا نگذشته باشد میتوانند کالای خود را بدون دلیل فنی عودت دهند، در حالیکه مسئولیت انصراف از خرید با فروشگاه کاستوم رایان نمی باشد / لذا قبل از خرید کاملا مطمئن شده و سپس خرید خود را انجام دهید

ج) در مورد صفحات نمایش از قبیل لپ تاپ هم تا 5 پیکسل سوخته از صفحه نمایش شامل گارانتی نمیشود.

درصورت تایید کارشناسان فنی و پشتیبانی فروشگاه کاستوم رایان به عودت وجه، مشتری حتما باید از طریق صفحه تماس با ما اطلاع رسانی کرده و شماره شبای بانکی را فقط به نام خود اعلام نماید.

ملاک عمل شرکت، نظر کارشناسان فنی و خدمات پس از فروش کاستوم رایان است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

با شماره تلفن 32507594-031 خدمات پس از فروش  تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در صفحه “تماس با ما” برای خدمات پس از فروش ارسال کنید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ