مقدمه

امروزه دانشجویان در هر رشته ایی که هستند نیازمند یک لپ تاپ اند. برای دانشجویان، لپ‌تاپ به اندازه کتاب‌های درسی ضروری است. یک لپ تاپ خوب دانشجویی از پخش فیلم و موسیقی گرفته تا همگام شدن با شبکه های اجتماعی، ارسال عکس، بازی و چت ویدیویی همه را باید به خوبی اجرا کند.

لپ تاپ دانشجویی کاستوم رایان

وزن لپ تاپ دانشجویی

اکثر دانشجویان موافق لپ تاپ های سنگین وزن نیستند، اما بسته به اینکه هر روز چقدر آن را حمل می‌کنند هم میتواند مهم باشد. داشتن یک لپ تاپ معمولی برای اجرای جدیدترین بازی‌ها در صفحه نمایش بزرگ بسیار خوب است، اما یک لپ‌تاپ مثلا 2 کیلویی با صفحه نمایش 15 یا 17 اینچی کار شما را سخت تر هم میکند. شما از کلاسی به کلاس دیگر میروید پس بهتر است از چیزی که سبک است استفاده کنید. پس 12 یا 13 اینچی برای شما مناسب است.

نوع پردازنده باید چگونه باشد؟

لپ‌تاپ‌ها طیف گسترده‌ای از پردازنده‌ها را ارائه می‌دهند—شما می‌توانید یکی را انتخاب کنید که عملکرد را به حداکثر می‌رساند یا یکی را که به نفع عمر باتری است انتخاب کنید. یا می‌توانید یکی را انتخاب کنید که هر دو نقطه قوت را داشته باشد: CPUهای Core اینتل مزایای مصرف انرژی و باتری را به همراه دارند. تراشه‌های Ryzen AMD کمتر رایج هستند، اما به عنوان گزینه‌های مناسب برای لپ‌تاپ‌های دانشجویی هم پیشنهاد میشوند.

فضای ذخیره سازی SSD

با رواج فزاینده فضای ذخیره سازی ابری و برنامه های کاربردی وب، داشتن فضای ذخیره سازی کم در حال حاضر نسبت به گذشته اهمیت کمتری دارد، اما همچنان باید مطمئن شوید که لپ تاپ شما نیازهای شما را برآورده می کند. اگر قصد دارید برنامه های زیادی را نصب کنید یا می خواهید به تعداد زیادی فایل رسانه ای بزرگ دستیابی داشته باشید، به 1 ترابایت فضا یا بیشتر نیاز دارید. حافظه SSD امروزه هم سرعت بالایی دارد و هم بسیار بهتر از هارهای قدیمی در لپ تاپ ها عمل میکنند.

عمر باتری چطور؟

یک  باتری قابل توجه  می تواند بهترین دوست شما در یک روز پر از کلاس و فعالیت های فوق برنامه باشد. پس بهتر است از باترهای یونی یا لیتیومی جدید در لپ تاپ خود استفاده کنید.

پس بهترین لپ‌تاپ‌ برای دانشجویان کدام است؟

مانند بسیاری از چیزها به خیلی چیزها بستگی دارد. درسته که امروزه انتخاب‌های بیشتری در بازار وجود دارد ولی با این حال، نگران نباشید: ما کار را برای شما راحت میکنیم.

برای دیدن مشخصات دقیق لپ‌تاپ‌های دانشجویی فقط کافی است که به سایت ما https://customrayan.com/ سری بزنید و از بخش لپ تاپ دانشجویی گزینه مورد نظرتان را انتخاب و به راحتی سفارش دهید. همچنین در بخش سفارشی ساز سایت میتوانید لپ تاپ سفارشی که خودتان مدنظر دارید را بسازید!

کاستوم رایان